Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Podnikání na volné noze ve Švýcarsku?  (Přečteno 79732 krát)
chnappi



Karma: 1
Příspěvků: 5


WWW
« : Únor 12, 2012, 05:20:26 pm »

Ahoj, máte někdo zkušenosti s podnikáním na volné noze? V Česku stačí mít potvrzení o živnostenské činnosti, zajímá mě, jestli je něco podobného možné vyřídit i ve Švýcarsku, případně za jakých podmínek. Díky za info
« Poslední změna: Únor 12, 2012, 06:26:26 pm od David » Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Únor 12, 2012, 11:03:07 pm »

Zkusenost zrovna ne, ale tema je docela slusne zdokumentovane, zacit muzes treba tady:

http://www.bfm.admin.ch/content/bfm/de/home/themen/fza_schweiz-eu-efta/faq.0010.html#a_0010

Co by jsi chtel delat?
Zaznamenáno
chnappi



Karma: 1
Příspěvků: 5


WWW
« Odpověď #2 : Únor 13, 2012, 08:41:24 am »

Díky za tip, určitě to prostuduji.

Zabývám se počítačovou grafikou, webdesignem a celkově užitou reklamou.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #3 : Únor 13, 2012, 09:00:27 pm »

No ja nevim, nechci Te brat nadseni a iluze, ale osobne si myslim, ze  papiry by byla Tvoje asi az uplne posledni starost. Na Tvem miste by mne spis delala starost spis otazka, kterak shanet ksefty.

Mozna by bylo lepsi zacit tim, ze si zkusis sehnat normalni day-time job. Tady funguje pomerne hodne jinde volnych profesi jako zamestnanci a to vcetne web designeru. A az se trochu okoukas a otluces, muzes se udelat pro sebe.

Just my 2 cents.



.


Zaznamenáno
chnappi



Karma: 1
Příspěvků: 5


WWW
« Odpověď #4 : Únor 13, 2012, 09:19:42 pm »

to michalpp: Dávám určitě souhlas. Nepočítám s tím, že bych dělala rovnou na volné noze. Momentálně v česku pracuji na full-time a do toho podnikám. Práce se dá takto provozovat ale max. pár měsíců a pak se člověk sám rozhodne,  co mu více vyhovuje (případně vyplatí).
Díky za názor
Zaznamenáno
lubosjahoda



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Říjen 28, 2018, 12:33:43 pm »

Ahoj, já jsem ve švajcu pracoval normálně na smlouvy, ale mám pár známých, co dělají konstruktéry na živnost a všichni to dělají na českou živnost. Už jenom kvůli výšce daní, znalosti zákonů a celkově jednoduššího a levnějšího systému u nás. Švýcarsko to má hrozně složité. Takže pokud teda už nejsi až na takovém levelu, že tam máš i občanství a vracíš se do ČR, tak bych moc neváhal a šel do české živnosti.
Zaznamenáno
Lukáš Kohout



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #6 : Únor 22, 2020, 09:06:59 pm »

Zdravím.
Hledám dlouhodobou spolupráci pro instalaci solárních panelů v zahraničí . Mám k sobě tým lidí již dříve jsme instalovali v ČR,Německu,Itálii,Švédsku a jinde po Evropě. Máme praxi přes 10 let. Živnost,A1,školení bez.práce ve výškách atd.
Email:
lukaskohout505[zavináč]gmail.com
Nebo:
koki505[zavináč]seznam.cz
Předem děkuji za info.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen